Dbáme na bezpečnost dětí v kuchyni

Děti jsou od malička průzkumníci. Zkoumají věci nejprve očima, pak chtějí na ně dosáhnout a osahat si je. V nejlepším případě bude dobré je ještě ochutnat, co kdyby náhodou to byla nějaká dobrota, co jim rodiče nedovolí. Bohužel, ne všechno je ale bezpečné pro naše potomky, a proto je dobré se zamyslet dopředu, jak si usnadnit práci s neustálým okřikováním.
šikana dítěte
Nejprve začneme u stolu
Židlička, na které náš milovaný tvoreček sedí, by měla mít pro jistotu bezpečné vázání. Stačí se jen otočit a doslova průšvih by mohl být na světě, kdyby nám batole vypadlo.
Ostré rohy stolu jsou velkým nebezpečím, proto bude dobré na rohy nasadit nějaké měkké krytky, které zabrání většímu úrazu hlavy.
– Zapomeňte na velké nebo přesahující ubrusy. Dítě bude určitě zvědavé, co na tom může být a strhnutí ubrusu může být velmi nepříjemné překvapení.
– Nenechávejte nic na kraji nebo hraně stolu, na co by mohlo dítě dosáhnout a převrátit na sebe.
Věci kolem kuchyňské linky
– Například odpadkový koš. Bude rozhodně lepší mu nenechávat volný prostor, ale najít mu místo za uzavřenými dvířky. V opačném případě si Vaše robátko rádo pohraje s odpadem, ovšem ne k Vaší radosti.
– Můžete zabezpečit dvířka skříněk magnety, půjdou ztěžka otevřít a dítě to za chvíli vzdá a najde si jinou zábavu, než vyhazovat z kuchyňské linky nádobí.
– Pokud nemáte dostatečně zabezpečená dvířka, musíte přemýšlet dopředu, co kam umístit. Dítě neví, co je pro něho nebezpečné, co může ochutnat a čemu se vyhnout. Musíme přemýšlet, že malé věci jsou velkým nebezpečím. Zabraňte tomu, aby je dítě vdechlo nebo spolklo.
– V žádném případě nenechávejte na dosah lékárničku nebo čisticí prostředky. Pamatujte, že v tomto případě by Vaše chvilka nepozornosti mohla stát dítě život.
vykukující dítě
Okno je velké lákadlo pro dětskou zvídavost
– Nikdy nenechávejte židli u otevřeného okna. Děti jsou doslova horolezci a tato akrobacie by se nemusela vyplatit.
Kytičky jsou krásnou ozdobou, ale v tomto případě pro ně najděte jiné útočiště.
Velkou pozornost věnujeme elektrickým zásuvkám, kam pořídíme ochranné krytky a také sporáku, kde hrozí popáleniny.
Svojí prozíravostí můžete zabránit neštěstí, které by Vás pak provázelo celý život, a také neustále nebudete muset okřikovat Vašeho potomka, že tohle se nesmí.