Kdy je čas pořídit si vlastní autoservis?

Vůbec nezáleží, zda si opravou automobilů chcete přivydělávat jen ve volných chvílích nebo chcete provozovat autoservis jako svou hlavní výdělečnou činnost. V obou případech budete potřebovat adekvátní prostory a dostatek financí, aby bylo možné tento sen proměnit ve skutečnost. Autoservis je však živnost jako každá jiná a proto na ní dohlíží zákon. Jak tedy zařídit vlastní autodílnu, která bude splňovat všechny náležitosti?

havarované auto

Co o domácí autodílně říká zákon

I malá autodílna musí splňovat zákonné podmínky. Pokud se tedy opravou automobilů chcete naplno zabývat nebo si servisem pouze přivydělávat ve volných chvílích, podmínky pro vás budou totožné. V první řadě je zapotřebí sehnat prostory, ve kterém budete servis automobilů vykonávat. Ideální je objekt, který byl za tímto účelem v minulosti zkolaudován dle platného stavebního zákona a splňuje veškeré technické, bezpečnostní a hygienické normy. Jeho umístění by nemělo být v blízkosti obytných a kancelářských objektů a v těsném sousedství budovy by mělo být dostatek parkovacích míst. Je nutné také určit odpovědnou osobu, která bude na provoz autoservisu dohlížet. Zákon navíc stanovuje, že provozovna musí být odpovídajícím způsobem označena.

zvednuté auto

Vybavení už zákon nijak blíže neupravuje, přesto je dobré mít alespoň jisté povědomí o nezbytném vybavení, bez kterého se servis automobilů neobejde. Ty však asi není zapotřebí nijak zdlouhavě představovat. Krom klasického vybavení je možné své nabízené služby ještě rozšířit, případně urychlit za pomocí dalšího vybavení, které vám možná až doposud nebylo známo. Tryskací box, plnička kapalin, olejové hospodářství nebo hydraulický detektor vůlí jsou ti praví pomocníci, kteří vám nesmí ve vaší provozovně chybět. Sice se jedná o poměrně vysokou vstupní investici, které však vzápětí přestanete litovat.

Podobné příspěvky