Kdy je nejlepší se přestěhovat

Vyhýbejte se frekventovaným místům a situacím

Každé větší stěhování celého bytu obnáší spoustu starostí, zejména administrativních, které nesmíte podcenit a nesmíte na ně zapomenout. Týká se to hlavně přepisu energií, nájemní smlouvy a nových dokladů, měníte-li s bydlištěm i sídlo trvalého pobytu. Už jen v této fázi si užijete kontaktu s lidmi až až, vystojíte si tu frontu, s úředníky budete jednat osobně, možná bude v objektech vydýchaný vzduch nebo tu bude přetopeno, zkrátka nemusí to být nic příjemného.

noční Praha

Snažte se tedy usnadnit stěhování v Praze 6 Stěhování Mamut tím, že vsadíte na spolehlivou firmu, a zvolíte si příhodné datum, kdy akci provedete.

Víkendy bývají dobré, ale… stěhovací firmy mívají víkendy obvykle obsazené jako první, možná je to tím, že není nutné čerpat dovolenou, a že je šance všechno stihnout v průběhu dvou volných dnů. Počítejte ale s tím, že si příliš neodpočinete, a že v pondělí, pokud vás čeká běžný pracovní týden, toho budete mít až nad hlavu. Co takhle rozdělit stěhovací proces do více dnů, rozfázovat jej na přípravné práce, stěhovací proceduru a práce dokončovací, tedy vybalování věcí a ukládání je na své místo?

krabice na stěhování

Zkuste to třeba ve středu, láme se pracovní týden a navečer už lidé ví, že už jen dva dny a přijde vytoužený víkend. Ve středu a ve čtvrtek bývají lidé klidnější a nejsou tak nervózní a vystresovaní, jako v pondělí dopoledne.

Zajímavé to může být i v neobvyklou hodinu, pokud to stěhovací firmě nevadí. Když si domluvíte, že byste se rádi přestěhovali třeba pozdě večer, mezi dvaadvacátou hodinou a druhou hodinou ranní, bude ve městě větší klid, minimální provoz na silnicích a druhý den dopoledne prospíte a máte před sebou celé odpoledne na dokončovací fázi. Pokud to provedete ve středu, a ve čtvrtek a v pátek si vezmete dovolenou, máte na zabydlení necelé čtyři dny, takže si je ještě můžete zpestřit třeba večeří v nějaké prima restauraci.

Podobné příspěvky