Nákladné, ale nádherné: smaragd indického oceánu

Vždy zelené, obklopené překrásným tyrkysovým oceánem, který je teplý po všechny měsíce v roce. Pokud se ptáte, proč jsou místa jako tato tak nesmírně drahá, dáme vám dvojí odpověď. První je ta, že jejich zprovoznění a zpřístupnění je velice nákladné. Druhá je ta, že kdyby si tento ráj mohl dovolit kdokoliv, nebyl by to ráj. No a pak je tu samozřejmě třetí hledisko: kdyby výlet sem byl levný, nebyl by exkluzivní, a tedy téměř nedosažitelně luxusní – a právě to je to, proč sem většina boháčů jezdí. Pro exkluzivitu.

Ostrov North Island je jedním z těch nejkrásnějších z celého souostroví

Je jenom velice málo Čechů, kteří se sem vypravili. Spočítáte je na prstech jedné ruky. A ti, kteří zde byli vícekrát než jednou, je ještě méně.

Kdy se vydat na Seychelly?

·         Od ledna do března je zde teplota vzduchu okolo třiceti stupňů, ovšem mnohokrát za den se zde spustí déšť. V této době zde karety zelené kladou vejce na pláže, takže můžete o pár týdnů později sledovat maličké želvičky, jak se vracejí po pláži do moře.
·         Mezi dubnem a říjnem je v této oblasti sucho, neprší a teplota vzduchu je nějakých třicet tři stupňů celsia. Oceán se otepluje na osmadvacet stupňů a přeháňky se téměř nedostavují.
·         Od května do září zde svítí slunce i sedmnáct hodin denně. Teplota vzduchu se pohybuje mezi osmadvaceti stupni celsia a moře má teplotu asi dvaceti pěti stupňů. Můžete pozorovat suchozemské želvy, kterak kladou vejce a ke břehům připlouvají žraloci velrybí.

Co na Seychelách najdete?

–          Panenskou přírodu
–          Prvotřídní služby
–          Mnoho možností relaxování a regenerace
–          Mnoho příležitostí ke šnorchlování a potápění
–          Cyklovýlety a pěší turistika
–          Služby stovky členů personálu k dispozici pro omezený počet padesáti hostů na ostrov
–          Možnost kajakování okolo ostrova
–          Vily, které mají téměř pět set metrů čtverečních pozemku, než začne jiný pozemek další vily