Namibie – země života i smrti

Poznávat cizí kraje láká mnoho lidí. Ne každému se tento sen splní, protože je pro jeho uskutečnění potřeba několik podmínek.
1.      Dostatek času– pokud chcete někam dál, týden Vám stačit nebude.
2.      Dostatek financí– nejste-li dobrodruh, který se vydá na cesty s několika eury v kapse a spoléhá na ochranu vyšší moci.
král zvířat
Pak bychom mohli ještě zmínit
–         trochu odvahy
–         chápajícího partnera.

Jednou ze zemí, která určitě okouzlí a láká každého, je Afrika. Podle cestovatelů, kteří tento kontinent navštívili, je nejkrásnějším místem Namibie. V této oblasti žije mnohem více místních zvířat nežli místních obyvatel. Spatřit tu můžete nosorožce, antilopy, slony, žirafy, lvy. Jedno místo se však z celé té krásy naprosto vymyká. Je to Pobřeží koster. Jak název napovídá, nečeká tu návštěvníky žádná pěkná podívaná. Jedná se o nasolenou pustinu. Na tomto místě ztroskotala řada lodí a spadla řada letadel. O život tu přišlo i mnoho lidí. Torza strojů, které tu byly ponechány svému osudu, leží bezmocně v písku a vytvářejí velice tristní obraz.
vrak auta

Řidiči pozor!

Jestliže se do této nádherné země vydáte, nesmíte zapomenout na několik důležitých věcí.
a)      Po vstupu do země se musíte prokázat potvrzením o rezervaci ubytování. Jinak hrozí pokuta.
b)      Pokud budete jezdit autem, tak nezapomeňte, že se jezdí vlevo.
c)      Řidičský průkazpotřebujete i mezinárodní.
d)      Problém může nastat v případě, že máte dobíhající cestovní pas. V Namibii je vyžadováno, aby Vám platil ještě půl roku po návratu domů.
Na cestu do této země budete potřebovat platné vízum, které dostanete na namibijské ambasádě. Ta nejbližší sídlí ve Vídni. A ještě jedna perlička na závěr. Hlavně pro řidiče. Budete překvapeni, když na křižovatce uvidíte stopku ze všech stran. Tady totiž platí pravidlo, že první odjíždí ten, který jako první přijel.