Psyllium je netoxická přírodní vláknina

Date: 23.2.2021 Posted by: In: Produkty

Kdy přidávat vlákninu do stravy

Bílé pečivo – celozrnné pečivo má mnohem vyšší kvalitativní potenciál pro náš organismus, nežli výrobky z bílé vymleté mouky, ale přesto se stále klasické rohlíky a housky úspěšně prodávají, neboť zkrátka některým lidem připadají chutnější, anebo jsou na ně mnoho let zvyklí. Schází v nich ale vláknina a to pak může způsobit i závažné choroby, jako např. rakovinu tlustého střeva. Tehdy je vhodné zařadit vlákninu alespoň jako doplněk stravy, nejlépe některý z přírodních zdrojů.

vláknina psyllium

Zdravé hubnutí – nadváha nejčastěji vzniká z nedostatku pohybu a také z nevhodně poskládaného jídelníčku. Je-li v něm převaha sladkostí a bílého pečiva či masných produktů a naopak nedostatek ovoce a zeleniny, pak hrozí, že se budeme nezdravě přejídat. Přídavek vlákniny do těchto pokrmů může vyvolávat mnohem dříve pocit sytosti a tím pádem dojde ke snížení kalorické hodnoty pro zdravé hubnutí.

Psyllium – ideální zdroj vlákniny

Psyllium je jednou z nejlepších forem přírodní vlákniny na trhu. Podstatné je, že nejde o syntetický preparát, a tak jej můžete užívat i pravidelně a dlouhodobě. Neobsahuje žádný tuk ani přídavné látky a konzervanty a ani žádný bílý řepný cukr či jiné sladidlo. Ačkoli se jedná o vlákninu, tato nepoškozuje střevní výstelku, střeva nedráždí a nevyvolává zánětlivé procesy. Pokud ovšem trpíte zažívacími problémy trávicího traktu, nejprve se poraďte se svým lékařem.

rostlinná vláknina

Dodržujte bezpodmínečně doporučené dávkování

Vláknina je pro naše tělo nezbytná, ale v rozumném množství. Každý extrém škodí a v tomto případě to platí rovněž. Nadbytek vlákniny ve stravě snižuje vstřebávání živin, v přírodě je to zkrátka zařízeno tak, že zde platí ona známá „zlatá střední cesta“. Psyllium tablety Naklíčeno musíte tedy užívat v doporučeném množství, které je uvedeno v příbalovém letáku.