Žít jako kočovník

Pokud jste někdy zatoužili nad tím, zažít absolutní svobodu a vidět při tom stále nové věci, neváhejte a jděte do toho. Ať už jste v jakémkoli věku!

 

Spousta lidí se bojí nebo nechce ztratit dobře placenou práci. Nespočet cestovatelů se jednoho dne všeho vzdali, všechno prodali, sbalili se a jeli za poznáním. Nikdy toho ovšem nelitovali a mohli začít od znova, s vyčištěnou hlavou, prostě nanovo.
Tramp, cesta, kempování

Stačí mít nějaké auto, nejlépe obytné či obyčejnou dodávku. Stačí si jen trochu přizpůsobit interiér a můžete vyrazit vstříc novým dobrodružstvím.

Ať už chcete vyrazit po Evropě, která je neuvěřitelně rozmanitá a krásná, nebo máte raději nějakou exotiku a nebojíte se velkých dálek. Kam budou kola vašeho vozidla směřovat, je jen na vás.

 

Samozřejmě to jde i bez auta, klasický autostop či autobus nebo vlak je to největší dobrodružství a člověk zažije mnohem víc. Navíc poznáte spoustu nových lidí a jejich kulturu.

Dodávka, surf, výlet

A pokud jste šikovní a tvořiví, je mnoho způsobů, jak na cestách vydělávat. Nejčastější brigády jsou psaní článků, prodávání fotografií či nějaké to pouliční umění.

Neskutečnou volnost si určitě zamilujete a věřte, že vás to změní. Nakonec si uvědomíte, že to, co jste každodenně potřebovali a nemohli jste bez toho být už najednou není prioritou a budete čím dál skromnější. Dojde vám, že voda neteče všude a naučíte se s ní šetřit.

 

Život na cestách také znamená, že byste měli být v souladu s přírodou. Je proto důležité ji respektovat, nezanechávat po sobě odpadky, nejezdit mimo označené cesty, a tak dále. Člověk přírodě už tak dost bere a moc jí toho nedává, tak na to nezapomínejte.

 

Rozhodně to nenadchne každého. Někdo prostě potřebuje své ,,pohodlí“ jako je každodenní horká sprcha, splachovací záchod, televize nebo mikrovlnná trouba.

Jestli se ale bez těchto věcí obejdete a jste alespoň trochu dobrodruh, tento životní styl určitě vyzkoušejte, ať už na týden nebo na pár let. Protože nebudete nikdy litovat a neskutečně vás to obohatí!

Podobné příspěvky