Co je to kartofix

Některé názvy výrobků mohou působit velmi exoticky, přesto se jedná o docela obyčejné předměty, které náš život provází již řadu let. Jedním z nich je i kartofix. Začal se využívat v souvislosti s propagací sběru druhotných surovin a jejich příznivým dopadem na životní prostředí. Jaké vlastnosti od něj můžeme očekávat, a co se vlastně jedná?

Kartofix je prostříhávaný recyklovaný papírový karton, připomíná tahací harmoniku a je primárně určen pro balení předmětů v domácnosti při stěhování anebo při balení zboží odesílaném zákazníkům v e-shopech.

papírový karton

Spolehlivě nahradí noviny a časopisy – kartofix je v podstatě vlnitá lepenka, která není barvená, a neobsahuje žádné chemické příměsi, typické pro tiskařské procesy při produkci novin a časopisů. Tím pádem nezanechává po sobě žádný zápach a neuvolňuje toxické látky. Proto se také nedoporučuje balit cokoli do novinového papíru – je to zbytečně riskantní jak z hlediska zdravotního, tak i estetického, neboť tiskařské barvy mohou vydatně špinit. U kartofixu pouze dbejte o to, aby se nenamočil, čímž by hrozilo zvláště za teplého počasí množení bakterií a plísní.

papírová krabice

Perfektně fixuje – kdybyste chtěli zafixovat proti pohybu i těžší věci, např. sklo, křišťál, porcelánové nádobí atp., museli byste buď odmotat kvanta bublinkové fólie, anebo toaletního papíru. S kartofixem je to snadné, stačí jen jedna nebo dvě vrstvy, které zabezpečí obsah krabic proti pohybu velice efektivně. Je o něm známo, že výborně brzdí setrvačnou sílu při nárazu nebo při různých otřesech v průběhu jízdy stěhovacího vozu či přepravní služby.

Ekologický v každém ohledu – spolu s krabicí jej snadno zlikvidujete odhozením do kontejneru na tříděný papírový odpad, tím zajistíte jeho další druhotné využití, a zároveň můžete mít i dobrý pocit z toho, že kvůli vám nemusí padnout zbytečně další živý strom.

Podobné příspěvky