Kupujete dětem ovocné kapsičky?

V době, kdy miminko přechází na plnohodnotnou stravu, maminky často váhají a tápají v tom, co jim vařit, nebo jaké příkrmy koupit. Výhodou těch doma vařených je bezesporu fakt, že víte, co přesně svému dítěti dáváte a nemůže se tak stát, že by dostalo něco, co by nemělo. Máte tak přehled, co kdy vaše miminko dostalo. Ovšem občas se stane, že na vaření prostě nemáte čas a chtě nechtě tak přistoupíte ke kupovaným příkrmům.

dětská kašička

Dříve byly k dostání příkrmy pouze ve sklíčkách. Dnes jsou velice populární takzvané kapsičky, ze kterých může dítě jídlo takzvaně „sát“. Jsou výhodné jak pro děti, které se dokáží občerstvit samy, tak pro maminky. Ty s sebou nemusí tahat žádné sklenice jídla a lžičky. Kapsičky se jim krásně vejdou do kabelky. Jedná se tedy o rychlé a velice skladné jídlo především na cesty.

Na trhu jsou ovocné, jogurtové, ale i zeleninové kapsičky, vybere si tak opravdu každý. Ne každá kapsička je ale dobrá. Z těch ovocných většina sice obsahuje 100% podíl ovocné složky, pak jsou ale takové, které kromě ovoce obsahují cukr, nebo jsou dokonce zahušťovány velkým množstvím škrobu. To vůbec není pro miminko vhodné. Zohledněno to bývá také v ceně. Přesnídávky obsahující cukr nebo již zmíněný škrob jsou většinou levnější, ty kvalitnější mohou přesahovat i 40 Kč za jednu, což je pro maminky dost a proto často volí raději levnější variantu, i když ví, že to není pro miminko ideální řešení.
krmení dítěte

Podle pediatrů je možné kapsičky dětem dávat, ale určitě ne každý den. Ideální jsou opravdu na cesty a výlety. Doma je pak lepší dítěti uvařit zeleninu, nebo rozmixovat ovoce.

Velkým problémem kapsiček je také to, že hlavním způsobem stravování u nás, je jíst lžičkou a k tomu by měly být děti od malička vedeny. Pokud by tak nebylo, mohlo by jim to například ve školce dělat problém.

Maminky se samozřejmě musí rozhodnout samy, co svým dětem dají nebo nedají.

Podobné příspěvky