Americká vs. klasická hypotéka

Klasický hypoteční úvěr na bydlení je produktem řady bank a není proto zapotřebí ho nijak zdlouhavě představovat. Využijete ho primárně ve chvíli, kdy chcete financovat vlastní bydlení. Americká hypotéka je oproti té klasické v mnohých ohledech benevolentnější, je ale skutečně tak výhodná?

Hypoteční úvěr na bydlení

Skvělý, pokud potřebujete financovat vlastní bydlení. Ať už se jedná o rekonstrukci, koupi nemovitosti nebo třeba výstavbu rodinného domu. Jedná se o účelový úvěr, kdy je vždy zapotřebí dokládat veškeré výdaje spojené s čerpáním hypotéky. Je zapotřebí ručit nemovitostí, ale díky této záruce nabízí bankovní společnosti lepší úrokovou sazbu.

společná dohoda

V případě stavby rodinného domu některé banky uvolňují peníze z úvěru postupně dle fáze výstavby. V takovém případě je možné jako zástavu použít stavěnou nemovitost. V současné době je možné čerpat na vámi vybraný objekt až 90% zástavní hodnoty nemovitosti, zbylých 10% je zapotřebí mít našetřeno z vlastních úspor. V praxi to znamená, že pokud se například rozhodnete pro koupi nemovitosti v hodnotě 3 000 000, alespoň 300 000 musíte mít již předem našetřeno. Hypoteční úvěry na bydlení jsou ovšem, co se týče výše půjčené částky ke svým klientům velice vstřícní.

Americká hypotéka

závazná smlouva

Americkou hypotéku https://nebankovnihypoteky.net/americka-hypoteka-vip/ volí řada lidí pro její benevolentnost. Jedná se totiž o neúčelový úvěr, kde není potřeba dokládat, jaký záměr s vypůjčeným obnosem peněz žadatel má. Tato benevolentnost je ale do určité míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou, která se aktuálně pohybuje kolem 3%. Stále se však jedná o výhodnější nabídku, než nabízí některé dlouhodobé spotřebitelské úvěry. Oproti hypotéce na bydlení je ale zapotřebí počítat také s kratší dobou splácení či menší výši úvěru. Kratší je i doba fixace, zatímco u hypotečního úvěru na bydlení může být i na několik let, u americké hypotéky se setkáme s mnohem kratší fixací.

Podobné příspěvky