Vhodná exteriérová stínící technika

·         UV ochrana
Pokud trávíte v létě čas venku, musíte si určitě pořídit takovou stínící techniku, která vás ochrání před nepříznivým vlivem ultrafialového záření. Že na terase posedíte jen chvilku? Budete se divit, ale i ve velmi krátkém čase může sluníčko na kůži nadělat pěknou paseku, O ochranu před UV byste měli zvláště dbát také v případě, že máte malé děti. Jejich pokožka je na slunce ještě citlivější než ta vaše.

markýza

·         Trvanlivost a odolnost
Venkovní markýzu rozhodně nechcete sundavat pokaždé, když jen trošku zaprší nebo malinko zafouká vítr. Poohlédněte se tedy po takové, která je vyrobena z kvalitních materiálů: silní, pevná látka, důkladně zpracované uchycení a kostra, která udrží roletu napnutou. Pokud u vás prší častěji, rozhodně se koukněte po kousku s voděodolnou úpravou, nebo markýzu před prvním použitím naimpregnujte. S markýzou by se také mělo dát snadno manipulovat, abyste ji v případě silného deště nebo vichřice snadno složili.

stínící technika

·         Barva a styl
Na trhu se nachází široká nabídka stínidel všech provedení. Vyberte si takovou, která se vám bude líbit, a která bude ladit s celkovým vyzněním. Velmi populární jsou proužky, díky kterým získá váš dům nádech italské vilky, ale sáhnout samozřejmě můžete i po jednoduchých jednobarevných nebo naopak po divočejších vzorech. Taková žlutá stříška prozáří i jinak obyčejný prostor, naopak modrá či zelená vytvoří prostor pro nerušenou relaxaci. Vůbec tak není špatný nápad si s sebou při nákupu přinést fotografii vaší terasy. Tak si budete moci na místě představit, jak bude nová roleta na místě vypadat. Co se velikosti týče, větší markýza vám poskytne větší pohodlí, ale také se bude hůře instalovat. Menší zase nemusí splnit vaše požadavky. Nejlepší je tedy vybrat takovou, která je přibližně stejná jako velikost vaší terasy, nebo si nechat poradit přímo v obchodě.