Bydlet ve vlastním jde dnes už za milión

Vlastní bydlení mají dnes všichni na dosah ruky. A to platí i v případě, kdy lidé nejsou příliš movití. Na vlastní nemovitost už totiž nepotřebujete několik miliónů korun, nově vám bude stačit jen jediný. Platí to v případě, kdy se bavíme o bydlení v levném mobilním domě. Ten je sice o něco menší, než klasické stavby, ale poslouží vám naprosto stejně.

domek privesek

Seznamte se s mobilními domy

Pokud si nejste jistí, zda by byl život v mobilním domě pro vás to pravé, ten nejjednodušší způsob, jak to zjistit, je navštívit centrum takových staveb, které najdete hned v několika českých městech. Základní informace se samozřejmě můžete dozvědět na internetu, ovšem všichni víme, jak to chodí – vlastní zkušenost je k nezaplacení.

Možná máte pocit, že se jedná o příliš velkou alternativu, která nesplní vaše očekávání. I z tohoto důvodu je vhodné centrum vzorových staveb navštívit. Právě zde se nejlépe přesvědčíte o tom, že se jedná o běžný typ bydlení, jako každý jiný.

Pokud jde o interiér, tak ten je na vlas podobný všem klasickým menším panelovým bytům. Mobilheimy jsou typické menší podlahovou plochou, takovou, jakou najdete právě v panelových bytech. Podobné jsou i vnitřní dispozice, a samozřejmě vybavení interiéru – nebude vám zde chybět nic z toho, na co jste zvyklí. Je to dáno i tím, že si vybavení a způsob členění interiéru můžete sami určit.

klic ve dverich (2)

Pokud jde o vnější podobu stavby, jistě vás na první pohled zaujme absence pevných základů spojených se zemí. Právě odtud získala nemovitost své pojmenování. Díky chybějícím základům je stavba schopná měnit svou polohu – s pomocí speciálního vozidla, a její výroba je výrazně levnější. A to hned několikrát. Ušetříte nejen peníze při její stavbě, ale také za zajištění povolení, které není u staveb bez pevných základů potřeba. Ušetřené finance jistě lépe využijete jinde!

Podobné příspěvky