Elektromotorek Merkur

Tento elektromotorek Vám otevře úplně nové možnosti s touto stavebnicí. Z klasického Merkuru, který se sám nehýbe, udělá samovolně se pohybující stavebnici, což je opravdu velká výhoda. Díky tomu jsou všechny modely pestřejší a zábavnější

 turbína motoru

Cena začíná někde okolo 510 Kč. Možná se Vám to na klasický motorek zdá hodně, ale opravdu se tato koupě vyplatí. Navíc je to celá sada, nikoli samotný motorek. V pěkně zpracované krabičce s hmotností 0.4 kila najdeme mnoho dalších dílků, z kterých si můžete postavit například diferenciál. Začal bych klasickými ozubenými kolečky, které se vždy hodí. Dále jsou zde kolečka pod úhlem 45 stupňů, z kterých se dá složit již zmíněný diferenciál. Potom zde najdeme kloubové díly z kterých se dají vytvořit opravdu zajímavé modely. Nesmíme zapomenout na šnekový převod, který bych dal do menších strojů, protože je dost pomalý. Celý motorek musí být napájený, proto zde máme krabičku, do které vložíme baterie. Bohužel v k té mé jsem si je musel dokoupit sám, protože v balení nebyly.

 zubačka zařízení

Do začátku je dobré vědět něco o převodech. Když dáme malá kolečko na motorek a velké na hřídelku daného stroje, tak bude stroj pomalejší, ale bude mít větší tažnou sílu. Tohle bych doporučil do traktoru, protože přesně tahle převodovka je do něj vhodná. Naopak u závodního auta je vodný opačný převod. Tedy velké kolečko na motorek a malé na hřídelku. Tím dosáhneme větší rychlosti. Když uděláme tento převod opravdu výrazný a chceme docílit co největší rychlosti, tak nesmíme také zapomenout na váhu autíčka. Protože čím menší váha a větší převod velkého kolečka na malé, tím větší rychlost. Takže u formule celokovová vyplněná konstrukce nehrozí. Můžeme samozřejmě použít i jiné typy převodů, například s třemi kolečky, ale nesmíme zapomenout na rozměry, protože samotný motorek zabírá dost místa. Také dbejte na jeho pevné uchycení, zde můžete použít držáky, které jsou součásti balení.

Podobné příspěvky