Levná a dobrodružná dovolená!

Cestování neodmyslitelně patří k létu. Každý se těší na ten zasloužený odpočinek, strávený v teplých krajinách, na pláži u moře. Všichni si ale ideální dovolenou představujeme jinak. Většina se nejspíš vidí v hotelu s plnou penzí, na lehátku na pláži, s mojitem v ruce, kde si přečtete všechny knihy, které běžně nestíháte. Zkrátka typický relax. Najdou se ale jedinci, kteří prahnou po dobrodružství, chtějí poznat co nejvíce nových míst a vytvořit si nezapomenutelné zážitky. Pokud patříte k nim, nebo chcete v létě vyzkoušet něco bláznivého, tak čtěte dál!

stopařka

O stopování jste už jistě slyšeli. Mám ale pocit, že stopování je bráno skoro jako tabu. Kdykoliv to před někým zmíním, všichni hned šílí. Oprávněně? Toť otázka. Stopování je skvělý způsob cestování, za mě možná ten nejlepší. Samozřejmě všechno má své pro a proti. Jedno z největších pozitiv jsou jistě peníze. Jelikož za dopravu neutratíte ani korunu, stačí Vám něco málo na jídlo a ubytování. Ideální, pokud chcete letos ušetřit peníze, protože co si budeme povídat, tak jakákoliv doprava je velmi drahá. Další skvělou výhodou je to, že takto můžete jednoduše procestovat celou cizí zemi, ve které se nacházíte. Je dobré vytvořit si plán, a přesouvat se po pár dnech vždy na jiné místo. Velký přínos to má také pro Váš sociální život. Poznáte nespočetně mnoho nových lidí, ať už to budou Vaši „řidiči“ v autě, lidi na ubytování, či jiní stopaři, které jistě potkáte.

kamarádi u cesty stopují

Jedno z hlavních negativ je rozhodně bezpečí. Jedná se o to, že nastupujete do auta k cizímu člověku a nikdy nevíte, co je zač. Proto musíte být velmi obezřetní a než nastoupíte, promluvit si s řidičem skrz okno a pokud se Vám jen nějaká maličkost nebude zdát, odejděte. Určitě doporučuji stopovat s kamarádem/ kamarádkou, ještě pokud budete stopovat poprvé! Ve dvou je to daleko jistější a zábavnější!