Půjčovna dodávek pronajímá vozy i vodákům

Date: 23.5.2022 Posted by: In: Business

Plánujete dovolenou a zvažujete, že byste jeli na vodu? Vodáctví je v České republice tradičním sportem a jeho rekreační formě se věnují stovky lidí. Máte-li už jasno, kdy a kam vyrazíte, a s jakými kamarády, můžete jim nabídnout možnost využít služeb půjčovny dodávek v Praze 4 a cestovat s dodávkou a s přívěsem.

kánoe u řeky

Dodávky umožňují cestovat ve skupině a vozit objemný náklad

Jednou z podstatných výhod jízdy v dodávce je možnost buď převážet větší náklad, který nepojme běžný zavazadlový prostor ani přívěsný vozík za tažné zařízení, anebo cestovat ve větším počtu osob, pokud to umožňují volná sedadla. Každopádně je to vhodný vůz pro uskutečnění dobrodružných výprav za poznáním a za sportem, kam patří i vodáctví.

vodácká pádla

Vodáci si mohou vybavení (lodě, pádla, lodní vaky) snadno pronajmout, ale je to vždy služba, která vás omezuje ve vašem programu. Musíte se přizpůsobit smluvnímu ujednání a lodě vracet ve stanoveném termínu na smluveném místě. Jestliže se změní počasí a vy chcete program pozměnit, a třeba dokonce plavbu zcela přerušit nebo odcestovat s loděmi na jinou řeku, je to problém. Máte-li ovšem pronajatou dodávku s přívěsem, a máte-li vlastní plavidla, můžete s volným časem nakládat, jak se vám zlíbí.

Dodávka na vodě je velmi výhodná i z důvodu převážení bagáže, tu totiž nemusíte ukládat do lodních vaků nebo plastových sudů či band a nemusíte se s ní „tahat“ od jezu k jezu. Je pak velký rozdíl přenášet podél břehu lodě u nesjízdných jezů zcela prázdné, anebo plně naložené. Při plavbě máte s sebou jen náhradní suchý oděv, boty na souš a potraviny, které zkonzumujete v průběhu plavby.

Pro vodácký oddíl nebo skupinu vodáků je dodávka výhodná i při kempování, kde poslouží jako přístřešek, kde máte více soukromí, a můžete ji využít jako základu pro stavbu stanového tábora. Přes dodávku lze přehodit a napnout textilní plachtu a mít ji jako přístřešek.