Ruční práce, které zvládnou i děti


Spousta z nás si vzpomene na chvíle, kdy jsme jako malé děti věnovaly svůj volný čas spolu s maminkami a babičkami u ručních prací, které jsme se postupně učili. Háčkování, pletení nebo třeba plstění, navlékání korálků a šití na stroji nejen že dříve patřilo mezi základní dovednosti žen a mnohdy i mužů ale také o velice zajímavý koníček, který dokázal zabavit při dlouhých zimních večerech. Do čeho se s dětmi pustit?

příze

Strojové šití

Šití na stroji zažívá v dnešní době opravdu velký boom. Především díky pandemii a šití roušek se šicí stroje opravdu vrátily do našich domácností a mnohdy i na pulty obchodů, které je dříve spíše přestávaly prodávat. Stejně tak množství látek na trhu se zvyšuje a je jich opravdu velké množství. A nezapomíná se ani na děti. Dětem se vyrábí speciální dětské stroje, navíc i látky jsou pro děti ve velkém množství k dostání. Šití navíc většinu mladých slečen začne bavit přesně ve chvíli, kdy si zvládnou ušít první kousek do šatníku. A že návodů a střihů je také dostatek. Šití s dětmi můžete zkoušet třeba už od pěti let.

plstěné koule

Háčkování a pletení

háčkování a pletení jsou často oblíbené spíše u starší generace avšak třeba háčkované hračky jsou velice trendy i v dnešní době. Pusťte se do toho, pokud si nevíte rady, poproste o radu babičku, která bude určitě vědět jak na háčkování i pletení. Navíc jsou v dnešní době k dispozici velké množství přízí, háčků i jehlicí. Pletení i háčkování má tu výhodu, že je velice levné, nemusíte do začátku pořizovat nic složitého a drahého a pokud vás nebude bavit, jednoduše vás to bude stát jen malé částky.

vyšívání

Plstění

Chcete si společně vytvořit plstěné ozdoby na stromeček nebo cokoli jiného, co se vám bude líbit pak se pusťte do plstění. Plstění Prima-obchod s trochou opatrnosti zvládnete s dětmi cca od čtyř let. Budete potřebovat plstící jehlu a plsť v různých barvách. Vytvořit můžete v podstatě cokoli, sněhuláky, květinky, ozdoby na stromeček nebo ozdoby na věnec na dveře.

Podobné příspěvky