Snažte se mít správnou váhu

Obezita není žádná módní záležitost, ale stav, který může člověka dostat do nepěkné šlamastiky. Lidé s velkou nadváhou mívají chronické potíže.

Snažte se mít správnou váhu

Je sice pravdou, že zvěsti o tom, že patříme mezi nejtlustší národy na světě se nezakládají na pravdě, ale rozhodně také nepatříme mezi žádné hubeňoury. Minimálně na evropském kontinentu jsme jedni z nejtlustších. A co za to může? Faktorů je samozřejmě více, ale v mnohém se na vzrůstající obezitě u české populace podepisuje nevhodná strava, nedostatek pohybu a samozřejmě stres. Příliš velká nadváha pak může vést i k rozvoji některých chronických nemocí, které se i s moderní technikou a znalostmi medicíny stále špatně léčí. Je tedy vhodné tomu předcházet a mít přehled o svém stavu.

Hrozno a dívka

Většina lidí se domnívá, že se stačí jen vážit a člověk si díky tomu udělá docela přesný obrázek, jestli hubne nebo tloustne. Není to tak jednoduché, jelikož kilo svalů váží úplně stejně jako kilo tuku. Je tedy daleko vhodnější používat BMI kalkulačku Bmikalkulacka, která je v mnoha ohledech daleko přesnější, i když kvalitnímu lékařskému vyšetření se samozřejmě rovnat nemůže.

Jezte zdravěji

Ideální je jíst zdravě po celý rok, ale to asi jen tak někdo neodkáže. Nejpozději by se ale mělo začít se zdravou stravou ve chvíli, kdy dotyčný jedinec zjistí, že jeho BMI je mnohem vyšší, než bývávalo ještě nedávno. V takovém případě je rozumné zbystřit a nasadit rychle nějakou formu diety. Ne vždy se musí jednat o drastická opatření. Často bohatě postačí vynechat pár potravin, třeba sladké nebo tučné a nahradit je zdravějšími, typicky zeleninou. Váha by se pak měla během relativně krátké doby zase srovnat do normálu.

Hubnutí

Porada s odborníkem

V případě, že je nárust hmotnosti až příliš velký, je vhodné kontaktovat odborníka, a to ať už ve formě dietologa, tak i výživového poradce. Obě profese ví moc dobře, co jíst, aby tělo získalo veškeré živiny a zároveň nebylo plné tuků. Tito odborníci samozřejmě každému zájemci dokáží vytvořit dietu na míru, takže v podstatě každý klient odchází spokojen.

Podobné příspěvky