Spojte se s přírodou

Namísto toho, abychom využívaly dary Matky Země, my lidé pouze budujeme, vytváříme, a zapomínáme, odkud pramení veškerá důležitá energie. Žít v souladu s přírodou však neznamená přestat si holit nohy, a každý den chodit objímat stromy (ačkoliv to ještě nikomu neublížilo), ale naučit se využívat toho, co nám příroda nabízí, a rovněž jí to vracet. Pak můžeme co nejvíce eliminovat chemicky vytvořené léky, které našemu tělu škodí, pocítíme větší příval energie, a naučíme se vnímat vše krásné kolem sebe.

spící liška

Procházky po lese

Máte někde v blízkém okolí les? Třeba jen malý? A chodíte tam? Jistě jste si všimli toho klidu, který v lese panuje. Není zde slyšet rachocení těžkých strojů, vrčení motorů, ani stovky hlasů cizích lidí. Namísto toho zaslechnete švitořit ptáky, v dálce se ozve svým ťukáním datel, a možná, když budete opravdu pozorní, zahlédnete i srnku. Tenhle druh klidu je na procházky jako stvořený. Je to prostor, kde můžete volně dýchat i myslet. Stromy vám poskytnou úkryt před zvědavýma očima, a najednou můžete zapomenout na to, jak vypadáte, co máte na sobě, či zda vás někdo neposuzuje. Můžete být sami sebou v té nejčistší formě. 

modří motýlci

Bylinky

Co obsahuje vaše domácí lékárnička? Tablety proti bolesti, projímadlo ve skleničce, pastilky na bolení v krku, možná i krabičku antidepresiv. Chemicky vyrobené léky, které vyřeší jeden problém, ale mohou způsobit mnoho jiných. Přitom však všechny tyto léky naleznete v přírodě. Říká se jim bylinky. Zajděte do knihkupectví, pořiďte si publikaci, která obsahuje výčet bylin, a jejich využití, a začněte pěstovat. Nepotřebujete zahradu, stačí balkon, nebo truhlík na okně. Vypěstujete si tak léky, které vám budou jen a jen prospívat.

Péče

Příroda toho nabízí hodně, pokud o ni správně pečujeme. Neustálým ničením se však připravujeme o kouzlo, které nám dává. Co jí to zkusit vracet? Začít můžete s tím, že nebudete používat plasty. Kupte si plátěnou nákupní tašku, navštivte bezobalový obchod. Čas od času zajděte do přírody, a posbírejte odpadky. Je to to nejmenší, co můžete udělat.

Podobné příspěvky