Stravujte se zdravě a s rozumem

Co vás trápí? Zdraví? Přibírání na váze? Málo pohybu? Pomalu se blíží léto, mnozí z nás si uvědomujeme, že bychom především pro své zdraví a zároveň pro svou štíhlejší postavu měli něco udělat.

Vyhledávání na internetu různých e-shopů s rozličným zbožím, to už je hračka. Ta covidová doba nás k tomu donutila. Je to samozřejmě velmi pohodlné, škoda, že se to často zdražuje cenou za dopravu. Stačí někdy napsat jedno slovo a těch nabídek vám vyskočí i několik desítek.

Pokud vás zajímá zdravá výživa, stačí do adresního řádku napsat obchod Diatop.cz, který vám nabízí mnoho zdravých výrobků v BIO kvalitě, které jsou pro zdraví velmi prospěšné.

výrobky z topinanbur

Pokud máte občas mlsné jazýčky, můžete si určitě dopřát zdravé potraviny a různé zdravé pochoutky, které skutečně prospějí nejenom vašemu zdraví, tak i zdravému hubnutí.

čerstvé topinanbury

Slyšeli jste nebo četli něco o topinanburách? Pokud ano, tak víte, čím tato zelenina dokáže prospět vašemu zdraví. Pokud vám název této zeleniny nic neříká, přečtěte si v krátkosti základní informace.

Podzemní hlízy slunečnice topinambur mají jemnou, mírně nasládlou chuť po oříškách. Zvlášť mladé hlízy. Tato zelenina je skutečně silný antioxidant – obsahují nejenom velké mnžství vitamínů skupiny B, vitamín C a D, velké množství minerálů ((křemík, hořčík, fosfor a vápník), což má velmi příznivý vliv na naši imunitu a psychiku. Vláknina topinambur obsahuje velmi cenný inulin který je přírodním prebiotikem. Ten je spojený s bifidobakteriemi v našich střevech. Inullin je pro naše střeva velmi důležitý, protože přímo ovlivňuje jejich zdravou mikroflóru – a ta zajišťuje vcelku zdravý trávící systém.

Lidé, které trápí různé zažívací problémy, mají cukrovku (diabetes), trápí je žlučníkové nebo ledvinové kameny, mají nemocnou slinivku břišní, tak občas velmi trpí. Jídelníček musí mít podle toho upravený. Ale pokud do něho zařadí topinambury a BIO výrobky z nich vyrobené, citelně se jim uleví.

Topinanbury zdravě odvodňují naše tělo a tím pomáhají především našemu srdci. Svým celkovým složením topinambury podporují i hubnutí, protože mají nejenom nízký glykemický index, ale mají nulovou energetickou hodnotu.

Podobné příspěvky