Úskalí panelákové kuchyně

Velmi často se vyhledávají chytrá řešení ohledně úložných prostorů na malé rozloze. Panelákové bydlení je toho častou ukázkou. Zařízení kuchyně může být velkou výzvou, pokud nechceme slevit alespoň z některých svých požadavků. Jak tedy na to?světlá kuchyň.jpg
Není výjimkou, že rozloha kuchyně v panelovém domě bývá i třeba jenom 8 metrů čtverečních. Tato prostorová indispozice již hodně omezí představy hospodyňky o tom, co vše by měla tato místnost obsahovat. Určitě zde tedy není možné volit rozložitější typ, jako je linka ve tvaru U nebo doplněná ostrůvkem. Zde pochodíme pouze s lineární nebo rohovou linkou ve tvaru písmene L. To zajistí, že místnost bude (alespoň v rámci možností) vzdušná a bude se v ní dát bez větších omezení pohybovat.
Na internetu existuje velká spousta galerií nabízejících vzhledové možnost této místnosti. Skvělý domov.cz zajistí skvělé řešení vašeho problému. Nejedná se přitom o žádná řešení z nouze, ale o skutečně stylově a prakticky promyšlené prostory. Pohyb v nich nebude otrava, ale každodenní příjemný zážitek. Z minima se totiž vyždímá maximum prostoru i vítaných vlastností.
Kromě tvaru linky s prostorovými nedostatky může pomoct také spojení kuchyně s obývákem. To kromě již zmíněného problému začlení hospodyňku do víru dění při přípravě pokrmů pro návštěvu. Bude tak moct s hosty komunikovat, přičemž je nenechá „na suchu“.
Jak na zařízení malé kuchyně? Potřeba šetřit místem způsobuje nutnost jeho efektivního využití. Zděné spíše zde prostor nemají, jsou proto nahrazeny potravinovými skříněmi sahajícími až do stropu. Nutnost ponechání praktické plochy ani zmiňovat nebudeme, uvedeme ale možnost (a v případě malých prostor také nutnost) využití horních skříněk. Typů je mnoho, v současnosti jsou velmi oblíbené výklopné bezúchytkové systémy. Také tyto skříňky v rámci prostorových úspor sahají až ke stropu. Dalším řešením mohou být závěsné systémy či vestavěné spotřebiče.malá kuchyňka.jpg
Skvělým nápadem je také optické zvětšení linky. Toho lze docílit velmi snadno – volíme světlé barvy, dlaždičky menších rozměrů, jednoduchý a čistý vzhled, hladká dvířka. Možností je spousta, nechte se proto před zařizováním dostatečně inspirovat.

Podobné příspěvky