Exteriér ve stylu Indonésie

Date: 26.4.2019 Posted by: In: Nezařazené

Možná jste si i vy vědomi toho, že ať už zkrášlujete exteriér před domem nebo na vašem balkóně, volíte různý styl. Možná tím pravým, co hledáte, je právě Indonésie . Ta je totiž orientální a hlavně tajemná. Kromě toho má také krásné doplňky, které jistě okouzlí každého z nás. Přírodní materiály jsou pro tuto zemi doslova typické. Najdete zde palmové vlákno, kámen, dřevo, sochy, lampy a mnoho dalších.
ubud indonésie

Co se týká samotného nábytku do exteriéru, stolky a dekorace se nejčastěji vyrábí z teakového dřeva. Teak je strom, který dosahuje až čtyřiceti metrů výšky. Dřevo je tvrdé a hlavně odolné. Velmi často se využívá na výrobu lodí a palub.

Typické jsou ale i zahradní lampy nebo fontány. Lampy jsou opět ze dřeva. Existují ale i takové, které jsou z terakoty nebo pískovce. Jsou navíc různě vyřezávané. Fontány jsou různě poskládané a nechybí jim ani zdobení. Ve svém stylu mají často sochy nebo oblé kameny.

Setkat se dokonce můžete i se zahradními sochami. Sochy bývají tradiční stráže, Buddha, sochy, které sedí, leží apod. Nejoblíbenějšími soškami jsou ty Buddhy. Využívají se totiž pro harmonizaci a aktivaci jednotlivých oblastí života. Buddha je brán jako symbol moudrosti, štěstí a také pozitivní energie.

Pokud by vás zajímaly zahradní květináče, pak se vyrábí nejčastěji z kamene. Mohou být skládané nebo čisté. Setkat se ale můžete i s terakotovými mísami, na kterých najdete barvy jako je červená, modrá nebo žlutá.
palmy a slunečníky

A co bychom mohli zařadit do zahradních dekorací? Nejčastější jsou kameny různých tvarů a hlavně velikostí. Co se týká dřeva, těží se z vody nebo bažiny, kde se nachází směsi chemických prvků, které poté dřevu dodají dokonalé zbarvení. Dřevo bývá velmi těžké, ale zároveň křehké. Mezi další zahradní dekorace bychom mohli zařadit stromové kapradiny, ptačí klece různých barev nebo dokonce svícny.