Zbavte se svých kil už jednou pro vždy

Zkoušíte každý měsíc novou dietu, vždy zhubnete a naberete kila zpět i s úroky? Divíte se, jakto, že se to takhle děje a proč zrovna vy máte takovou smůlu? Držení drastických diet vašemu tělu jen škodí. Zeleninová, keto, raw dieta nebo sacharidové vlny sice na chvíli fungují, ale nic dobrého vám nepřinesou. Jakmile s dietou totiž přestanete, tělo vám vrátí toto trápení i s úroky. Nejen tedy, že kila naberete všechna zpátky, ale získáte ještě nějaká navíc. A když to takhle uděláte pětkrát do roka, budete mít pětkrát více kilo, než byste měli, kdybyste si svoji váhu jen udržovali. Pokud byste měli takovou výdrž a podařilo by se vám takový jídelníček držet i nadále, měli byste sice vyhráno, ale tělu by mohly potraviny, které jste vyřadili nadobro z jídelníčku, brzy chybět. Nejlepší je tedy pestrá zdravá strava, na kterou si zvyknete a nebudete se do ní nutit.
muž měřící si obvod břicha
 
Pokud chceme volit zdravý lifestyle, je nutné zařadit do jídelníčku potraviny, které budou našemu tělu užitečné, dodají mu energii a vitamíny. Lidé, kteří jsou často nemocní, mají špatnou imunitu, která je z velké části ovlivněna špatnou životosprávou a nedostatkem pohybu. Zdravý životní styl nám proto může pomoci nejen zhubnout a cítit se fajn, ale také se díky tomu můžeme vyvarovat mnoha nemocím, včetně rakoviny, která je stále velkým strašákem pro většinu obyvatelstva. Základem by tedy měla být zelenina a ovoce všeho druhu.
zeleninové šťávy ve sklenicích
Zeleninu bychom měli konzumovat nejen tepelně upravenou, ale také čerstvou, protože vařením se u mnoha potravin ztrácí výživové hodnoty a vitamíny. Samozřejmě že jednou za čas můžeme zhřešit a dát si kousek čokolády. Nejlépe však uděláme, když si dáme vysokoprocentní čokoládu, která je našemu tělu prospěšná. Existuje také mnoho kuchařek, ve kterých najdeme spoustu báječných receptů i například na moučníky. Nemusíme se tak moučníků ke kávě vzdát, stačí, když si je upečeme sami z dostupných a zdravých potravin.

Podobné příspěvky