Bezpečné schodiště

Máte postavený dům, v němž máte schodiště nebo balkón, a nemáte na nich zábradlí? Tak to se o kolaudaci ani nepokoušejte.

Podcenit zábradlí na schodišti nebo balkoně, to se vám může vymstít. Zábradlí totiž rozhodně není jen estetický doplněk vašeho bydlení, ale musí zaručit bezpečnost všech, kteří se v domě pohybují, tzn. dospělých, ale i dětí.

Pokud vám v domě stále chybí na schodiště zábradlí, tak většina lidí, jakožto laikové, budou zábradlí vybírat pouze podle estetického pohledu na věc. Jenže zábradlí, to je jako bezpečnostní prvek přesně dáno normou. Nejen výška zábradlí, ale i vzdálenosti sloupků musí odpovídat normě, a abyste to pochopili, tak si můžete představit, že mezi sloupky vaše dítě prostrčí hlavu, ale už ji nebude moct vytáhnout zpět. Pochopili jste? Zábradlí nesmí dovolit, aby si na něm děti mohli jakkoliv ublížit.

zábradlí

Také třeba zvolit si prosklené zábradlí, to znamená pro výrobce, že sklo musí mít bezpečnostní atesty, musí odolat příslušným rázům, stanoveným opět normou. Navíc sklo musí mít bezpečnostní fólie, která v případě rozbití drží sklo pohromadě a sklo se nevysype. Ale samozřejmě ho musíte okamžitě vyměnit za nové.

Zábradlí na schodiště kmkdesign.cz vybírejte vždy tak, aby splňovalo nejen vaše vizuální představy, ale hlavně aby bylo funkční a bezpečné pro všechny členy vaší rodiny.

zábradlí balkon

Jedním z důležitých faktorů pro výběr zábradlí, který ocení převážně ženy, bude způsob, jak se bude zábradlí čistit a udržovat. Pokud si pořídíte skleněné zábradlí do prostředí, kde se pohybují často malé děti a budou rozdávat sklu jejich otisky ručiček, tak za takové zábradlí vám žena vděčná nebude. Měli byste pamatovat na to, že i děti se svou nevelkou výškou se potřebují zábradlí přidržovat.

Zábradlí je prvotně bezpečnostní prvek, až potom ten estetický, na to nikdy nezapomínejte.

Podobné příspěvky