Využijte moderní zářivky v interiéru chytře

Date: 1.1.2020 Posted by: In: Produkty

Doma jistě chcete dostatek světla. Možností, jak toho dosáhnout máte na trhu mnoho. Pořídit si můžete klasické žárovky, LEDky, lineární, kruhové nebo jednopaticové zářivky. Vybírat mezi nimi je pro laika poměrně složité, protože výkon je jen číslo a většina z nás si nedokáže představit, jak moc bude svítit. Podívejme se na to, kam umístit jednotlivé typy.LED žárovky lustry

Chodby

Ať jste v jakékoli místnosti, vždy myslete na velikost prostoru a účelu daného místa. Chodbou jen procházíme. Vhodné je mít centrální lustr s běžnou žárovkou, ale také tzv. orientační osvětlení. To se umisťuje do výšky cca 20 – 30 centimetrů, do kterého je vhodné dát LED žárovky https://www.lightpark.cz/svetelne-zdroje-led/ s výkonem 1 až 3 W. Bohatě zde totiž stačí nízká hladina záření.

Víceúčelový obývací pokoj

Mnoho lidí má obývák propojený s jídelním https://www.jidloaradost.ambi.cz/clanky/jak-se-pisou-jidelni-listky/ koutem. Ideálně byste měli mít možnost ozářit pouze jídelní stůl s tím, že zbytek místnosti bude tmavý, ale nebude tam úplná tma. K tomu poslouží např. LED pásky na knihovně, obrazu nebo za pohovkou. Nad stolem samotným by mělo být svítidlo v měkké, teplé, bílé barvě. Ta dodá příjemnou hřejivou atmosféru, kterou lze podpořit i svíčkami.

V případě sledování televize je to trochu složitější. I když to tak většina lidí má, obrazovka by se neměla topit ve tmě. Snížíte-li kontrast mezi televizí a stěnou, bude pro vaše oči mnohem pohodlnější sledovat program. Skvělou možností jsou opět pásky nebo jiný zdroj, ideálně s možnou regulací jasu. Jen tak si sami určíte, co pro vás bude nejpříjemnější.lampa na chodbě

Dětský pokoj

Nejlepší žárovky do dětské pokoje jsou pro malé děti lepší tlumené. Mají rádi barevné variace i s nějakými obrázky. Proto při zařizování jejich pokoje musíte vše sladit s interiérem, aby se tam dítě cítilo co nejlépe a chtělo si tam potom hrát. Hlavně, aby dobře vidělo na všechno, co potřebuje.